מעצב בית

חמשת הדברים שכל מעצב בית חובבן צריך דעת – אריה גולדין עיצוב פנים

כל בעל בית שרוצה לעצב את הבית שלו ומתלבט האם להיות מעצב בית עצמי או להזמין מעצב פנים מקצועי, צריך לדעת את הדברים האלה לפני שהוא ניגש לפרויקט:

מה עדיף: מעצב בית מקצועי או עיצוב עצמי?

ניסיון:

מעצב בית מקצועי בוודאי יגיע לתוצאה טובה יותר מכמה סיבות: ראשית כל הוא בעל מקצוע בתחום ואתם כנראה לא. שנית הוא בעל ניסיון בתחום ומכיר את כל חומרי הגלם, שיטות העיצוב, המגבלות, היתרונות והחסרונות של כל אלמנט ויש באפשרותו לראות איך הבית ייראה הלכה למעשה בעזרת הדמיה ממוחשבת ועוד. לכן לפני שאתם נכנסים לפרויקט שגדול עליכם, מהסיבה הפשוטה שמעולם לא ביצעתם פרויקט כזה, לא יזיק אם לפחות תתייעצו עם מעצב מקצועי וגם אם לא תשכרו את שירותיו, תוכלו לקבל טיפים חשובים לגביי עבודת העיצוב, חלקם אפילו לא יגעו בעיצוב עצמו אלא במה שמסביב וחשוב לא פחות: אישורי בנייה למשל, העברת צנרת, הוספת נקודת חשמל וכדומה. יש המון מרכיבים בכל עבודת שיפוץ ועיצוב שייתכן ואתם פשוט לא מודעים אליהם אך מעצב פנים מכיר אותם ויכול לחסוך לכם טעויות, זמן וכסף.

מה עדיף: מעצב בית מקצועי או עיצוב עצמי?

כישרון:

מעצב בית מקצועי מביא את כל הכישרון שהוביל אותו לעסוק בתחום מתוך אהבה וכישרון טבעי מסוים ולא בכדי הוא הפך להיות מעצב כמקצוע לחיים. אז נכון שגם אתם בוודאי כישרוניים ויודעים להתאים צבעים ולבחור ספה, אבל אל תזלזלו במקצוע עיצוב הפנים ותחשבו שיש לכם את זה באותה רמה של מי שלמד והוכשר לעסוק בתחום, רכש כלים וידע מקצועי רב ושמח ליישם אותו בביתכם ולהגיע לתוצאות טובות יותר מאלו שתגיעו אליהם לבד. מצד שני, אם אתם אוהבים את תחום עיצוב הפנים ומרגישים שאתם לא נופלים מכל מעצב פנים, לכו על זה! עצבו את הבית לבד יש סיכוי שתגיעו לתוצאות מעולות גם ללא עזרתו של בעל מקצוע מומחה בתחום.

מה עדיף: מעצב בית מקצועי או עיצוב עצמי?

ממון:

אין ספק שבתור מעצב בית עצמי תחסוך לעצמך את עלות שכירת מעצב הפנים המקצועי אבל… כפי שאמרנו קודם: עיצוב הבית לא מתחיל ונגמר בעיצוב בלבד. מעצב הפנים האחראי על כל הפרטים הטכניים שיכולים לשים לך מקלות בגלגלים במידה ואתה לא מכירים אותם: חשמל, מים, פאזות, שיפועים, כיווני אור ואוויר, יסודות הקירות ועוד אלף ואחד דברים שאתם לא מודעים אליהם שיכולים לעכב את עבודת השיפוץ והעיצוב העצמי שלכם במקרה ובטוב ולחבל בהם לגמרי במקרה הרע. יש לכם כסף לשיפוץ ועיצוב? נקטו בחוכמה והשקיעו חלק ממנו בשכירת בעלי מקצוע שבסופו של דבר יחסכו לך כסף על טעויות שסביר להניח שתבצעו אם תעשו את כל העבודה לבד.

מה עדיף: מעצב בית מקצועי או עיצוב עצמי?

רצון:

שאלו את עצמכם את השאלה הבאה: אתם באמת רוצים לעצב את הבית לבד ולהתחייב לזה ולקחת אחריות על התוצאה מול בן או בת הזוג למשל? מעצב בית עצמי לוקח סיכון בהגעה לתוצאה לא רצויה שלא תשביע את רצון שאר דיירי הבית ואז ממילא הוא יצטרך לחפש ולמצוא בעל מקצוע שיציל את המצב… תצחקו אבל זה קורה לא אחת ובעלי בתים שרצו לחסוך וחשבו שהם יכולים לנהל פרויקט שיפוץ ועיצוב לבד מצאו את עצמם מסתבכים ובאמצע הפרויקט לוקחים מישהו ש'יציל' אותם ויתקן את המצב. קחו בחשבון גם את הזמן והאנרגיה שיזה יצריך מכך ואם אתם אנשים עובדים שרק רוצים לחזור הבית בשלום אחרי יום עבודה ולהגיע לבית נוח ומעוצב, אולי עדיף שתתנו את המפתחות לעיצוב הבית למי שמתמחה בכך…

מה עדיף: מעצב בית מקצועי או עיצוב עצמי?

רעיון:

הכל מתחיל ברעיון טוב. חושבים שיש לכם רעיון מעולה לעיצוב הבית? יכול להיות שבאמת ניחנתם בכישרון עיצוב מופלא אבל מה יהיה רע אם תפנו לבעל מקצוע לבחון האם הרעיון שלכם שמיש ובר ביצוע? מעצב פנים יכול לתת אישור ותוקף לרעיון שלכם ויכול גם לעזור לכם ליישם אותו בצורה מהירה וטובה יותר מזו שתצליחו בכוחות עצמכם.

לסיכום

בסופו של דבר זה נכון שעיצוב בית הוא לא מדע מסובך ויש תחומי עיסוק יותר מורכבים אך יחד עם זאת אין כמעט אף תחום שמשלב שני תחומים שונים במהותם: הצד ההנדסי טכני והצד העיצובי. תחום עיצוב הפנים הוא תחום מאתגר ומסעיר שמשלב שני עולמות שונים לגמרי וכל אדריכל ומעצב פנים שזוכה לעבוד במקצוע מכיר את המורכבות שבמקצוע וכאשר הוא מצליח ליישם רעיון עיצוב שנראה טוב על הנייר במציאות הפיזית, אין מאושר ממנו.

רוצים להגשים את חלום עיצוב הבית בדיוק כמו שאתם רוצים? שתפו פעולה עם בעל מקצוע כהוכחה לכך שאתם רציניים ומוכנים להשקיע עד הסוף גם כסף אמיתי וזמן על מנת להשיג את התוצאה הטובה ביותר עבור הנכס שלכם. זה נכון שאפשר לעצב טלאים טלאים לבד את כל הבית, לקנות ספה, לצבוע קיר וכו', אבל זה לא זה. עיצוב מתוכנן ומוקפד ייתן לכם תוצאה שתשמחו לקום אליה כל בוקר למשך שנים רבות (עד לשיפוץ הבא…) וזה דבר שבהחלט כדאי להביא בחשבון. מוזמנים ליצור קשר ולקבוע פגישת היכרות. להתראות ובהצלחה!